Proiect SEMPER FIDELIS
  • Prima pagina
  • FORUM
  • Despre noi
  • Statut
  • Galeria foto
  • Download-uri

Remember me      Forgot password?    Signup

Forums

Proiect SEMPER FIDELIS :: Forums :: Securitate nationala :: MAI
 
<< Previous thread | Next thread >>
Disponibilizari M.A.I.
Go to page
  <<        >>  
Moderators: ex-ad, colonelul, echo, truepride, dorobant, spk, Radu89, Pârvu Florin, justme, Mihais, Resboiu
Author Post
Morocanosu
Mon Dec 13 2010, 04:25PM
Registered Member #1992
Joined: Fri Jul 24 2009, 06:31AM

Posts: 240
Thanked 7 time in 5 post
Mie imi ies 7960. Am facut scaderea si "manual". Tot 7960 ies (nu 17960). Sorry, atata aritmetica am invatat la scoala...

[ Edited Mon Dec 13 2010, 04:27PM ]
Back to top
mereu _loial
Mon Dec 13 2010, 04:52PM
Registered Member #3545
Joined: Mon Dec 13 2010, 04:43PM

Posts: 150
Thanked 49 time in 33 post
tine cont de nr. din trim 2.acolo dispar 10000 dintr-un foc.mai postati care stiti ce se mai pregateste.organigrama noua oricum e trimisa in teritoriu.tare as fi curios cati mai raman in structurile de interventie.
Back to top
rlegione
Mon Dec 13 2010, 05:00PM
Registered Member #2075
Joined: Fri Aug 28 2009, 11:40AM

Posts: 787
Thanked 1 time in 1 post
Si eu.
Back to top
mereu _loial
Mon Dec 13 2010, 06:06PM
Registered Member #3545
Joined: Mon Dec 13 2010, 04:43PM

Posts: 150
Thanked 49 time in 33 post
sper ca nu mai sunt nelamuriri in ceea ce priveste numarul de disponibilizari din struct ord.publ.si sig.nat.sau mai precis de cate posturi vor mai fi bugetate din 1.04.2011.stiti careva ce criterii stau la baza inlaturarii din sistem a unui cadru M.A.I.?cel putin alea vizibile ca alea oculte (pe care le stim toti dar nu le recunoastem niciunul)...
Back to top
recul.
Mon Dec 13 2010, 06:29PM
Registered Member #1998
Joined: Mon Jul 27 2009, 09:11AM

Posts: 48
Thanked 0 time in 0 post
Este clar ca pe cale naturala nu se pot elimina 17960 oameni asa cum reiese din bugetul din semestrul doi. Asteptam lamuriri.
Back to top
mereu _loial
Mon Dec 13 2010, 06:40PM
Registered Member #3545
Joined: Mon Dec 13 2010, 04:43PM

Posts: 150
Thanked 49 time in 33 post
de la cine?
Back to top
Ghost_dog
Mon Dec 13 2010, 06:55PM
Onoarea mea este loialitatea
Registered Member #1370
Joined: Tue Jan 20 2009, 10:17PM

Posts: 887
Thanked 38 time in 25 post
Se pare ca este primul pas in unirea (nedorita si fara logica) a celor 2 structuri principale de S.O.P. Prea mare este diferenta totusi , vor fi mutari importante anul viitor , se va trece la o singura structura de interventie pe plan local . Nu cred ca vor face totusi asa multe disponibilizari pentru ca 2012 este an electoral , si nu cred ca isi vor taia singuri craca , dar cum bine spunea un coleg , mai este ceva logic si gandit in tara asta?
Back to top
mereu _loial
Mon Dec 13 2010, 07:38PM
Registered Member #3545
Joined: Mon Dec 13 2010, 04:43PM

Posts: 150
Thanked 49 time in 33 post
cel mai rau sentiment acum e incertitudinea.sunt deja aproape 5 luni de kand ne tot ameninta cu reorganizarea asta.sa se termine odata sa stim pe ce cale apucam.acum sa fim realisti ,o reforma tot trebuia facuta o data dar pacat ca e una haotica si tinuta in asa de mare secret.
Back to top
J.A.B.C.
Wed Dec 15 2010, 03:24PM
Registered Member #2445
Joined: Tue Jan 05 2010, 08:55PM

Posts: 495
Thanked 16 time in 12 post
Dupa cum poate ati vazut aseara la tv Basescu confunda Politia Comunitara-Locala cu Politia Romana si Jandarmeria Romana asa ca nu ar fi de mirarae sa ne vedem " disponibilizati_" la greu fiinca sa vrea Basescu si cea ce vrea Patronu Base ' asta se intampla in tara !
Atita timp cat conducatorul suprem al statului si Presedintele CSAT_ului nu stie exact ce se v-a disponibiliza cum si in ce fel ... daca ar fi dupa Patronul Basescu ar disponibiliza tot Ministerul de Interne cu toate ca in 2012 vor fi alegeri si nu prea cred asta ... dar vom mai vedea !
Back to top
ex-ad
Wed Dec 15 2010, 07:22PM
nosce te ipsum

Registered Member #1
Joined: Tue Feb 28 2006, 11:26AM

Posts: 4678
Thanked 67 time in 37 post
propunere: n-ati vrea sa corectam un pic titlul topicului, stergind anul? nu de alta, dar presedintele a anuntat pentru MAI un an 2011 plin de maturi si farase....
Back to top
Ghost_dog
Wed Dec 15 2010, 08:37PM
Onoarea mea este loialitatea
Registered Member #1370
Joined: Tue Jan 20 2009, 10:17PM

Posts: 887
Thanked 38 time in 25 post
Se doreste in continuare acel climat de nesiguranta ... divide et impera
Back to top
un jandarm
Thu Dec 16 2010, 01:41PM
un jandarm
Registered Member #1163
Joined: Wed Aug 13 2008, 06:51PM

Posts: 1913
Thanked 2 time in 1 post
Nu este adevarat @ghost dog...
Se doreste a se face reforma.
Problema este ca nu se fac disponibilizari ci relocari.
Adica te muta dintr-un loc in altul.
Prima data se reloca Politia de Frontiera.
A intervenit fireste problema banilor care nu exista la Buget pentru a se infiinta la Politie sau alte Institutii functii corespunzatoare pentru cadrele relocate de la Politia de Frontiera.
Adevarul este ca nu poti muta un comisar de Frontiera pe o functie de inspector la Politia Nationala.
De aia se asteapta ca sa se aloce bani la viitorul buget ptr asa ceva.
Si abia dupa ce se termina cu relocarea asta fantastica a Politei de Frontiera se vor rediscuta Statele si organizarea altor Institutii apartinand M.A.I.
In cazul desfiintarii unor activitati cadrele vor fi mutate ptr a afectua altele.
De ex. la noi in Jandarmerie se discuta ca lucratorii de la penitenciare sa preia paza Sediilor apartinand Ministerului Justitiei.
Nu discut faptul ca Sindicatul acestora nu vrea asta sau ca ei nu au efective suficiente sau specializate...
Ce se intampla cu efectivele de jandarmi?
Vor fi disponibilizate?
Raspunsul este Nu!
Acestia se pare ca vor efectua misiuni de Ordine Publica in localitati cu peste 30 000 locuitori sau in cele unde situatia operativa o cere(furturi,scandaluri intre grupuri/alte fapte)
Back to top
semper amator
Thu Dec 16 2010, 06:38PM
semperist amator
Registered Member #2100
Joined: Wed Sep 09 2009, 03:38PM

Posts: 398
Thanked 5 time in 5 post
Stire pe Antena 3 ...18000 de disponibilizari in MAI
Back to top
msimula
Thu Dec 16 2010, 07:02PM
Registered Member #2287
Joined: Mon Nov 16 2009, 01:53PM

Posts: 1037
Thanked 84 time in 61 post
Confirm cele spuse de semper amator, insa stirea neconfirmata pana la aceasta ora de cei in drept.
Back to top
chimistul
Thu Dec 16 2010, 08:30PM
Registered Member #1234
Joined: Fri Oct 17 2008, 06:47PM

Posts: 603
Thanked 149 time in 96 post
A se vedea anexa 3 /19/06 de pagina 34
LINK
sau aici


Back to top
Go to page
  <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System uses forum thanks

More links

Imnul SEMPER FIDELIS
Arhiva stiri
Trimite-ne o stire
Marsuri
Articole
2% pentru voi
Directia Generala Anticoruptie din MAI
Resboiu blog
Asociatia ROMIL
InfoMondo
Fundatia Pentru Pompieri
Liga Militarilor
Politistul
SNPPC
NATOChannel TV
Forumul politistilor
Forumul pompierilor
Asociatia "6 Dorobanti"
© 2006-2015 Proiect SEMPER FIDELIS
Site protejat la copierea cu soft-uri dedicate. Banare automata.Opiniile exprimate pe forum nu reprezinta si pozitia asociatiei fata de persoane, institutii si evenimente. Regulile de functionare a forumului sint formulate in baza prevederilor constitutionale si legilor in vigoare. Asociatia isi exprima pozitia fata persoane, institutii si evenimente prin fluxul de stiri publicat in prima pagina a site-ului.