﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
				<!-- generator="e107" -->
				<!-- content type="Forum / topic" -->
				<rdf:RDF xmlns="http://purl.org/rss/1.0/" xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/" xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/" xmlns:admin="http://webns.net/mvcb/" xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/">
				<channel rdf:about="https://www.semperfidelis.ro/">
				<title>Proiect SEMPER FIDELIS : Forum / topic</title>
				<link>https://www.semperfidelis.ro/</link>
				<description></description>
				<dc:language>en-gb</dc:language>
				<dc:date>2026-06-18T17:02:31+03:00</dc:date>
				<dc:creator>proiect@nospam.com</dc:creator>
				<admin:generatorAgent rdf:resource="http://e107.org" />
				<admin:errorReportsTo rdf:resource="mailto:proiect@nospam.com" />
				<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
				<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
				<sy:updateBase>2000-01-01T12:00+00:00</sy:updateBase>
				<items>
				<rdf:Seq>
						<rdf:li rdf:resource="https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447" />
						<rdf:li rdf:resource="https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447" />
				</rdf:Seq>
				</items>
				</channel>
						<item rdf:about="https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447">
						<title>Master Civil la Universitate Militara</title>
						<link>https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447</link>
						<dc:date>2026-06-18T17:02:31+03:00</dc:date>
						<dc:creator></dc:creator>
						<dc:subject></dc:subject>
						<description>Salutare, Sunt absolvent al facultatii de Comunicare si relatii publice. Lucrez de circa 7 ani in domeniul jurnalismului si al comunicarii (mediul privat), insa imi doresc sa fac trecerea spre comunicarea institutionala. In octombrie 2023 am si dat un concurs la o institutie de stat, am luat cea mai mare nota la proba scrisa dintre cei 6 candidati, cu o distanta de 1,7p fata de urmatorul candidat, dar la interviu comisia sa zicem doar ca... nu m-a considerat cel mai potrivit. Spre a accelera dorinta carierei mele in domeniul comunicarii institutionale ma gandeam inclusiv sa ma inscriu la un master civil la o universitate de aparare (spre ex UNAP sau Mihai Viteazul), asta in ideea in care m-ar ajuta, pe langa informatiile academice, sa cunosc oameni cu experienta din functii cheie. Suna a tenta de impostura, dar incerc sa-mi urmaresc interesul personal, dat fiindca am fost naiv anul trecut cu iluzia competentelor in defavoarea pilelor. (chiar credeam ca va fi pe bune concursul, desi ulterior sa aflu ca cel care a castigat avea poze personale pe FB cu un membru al comisiei). Ma rog. Asadar, dupa experienta dvs, considerati ca un master (dar nu numai, ma refer in general la mastere civile de la universitati militare) precum e cel de la UNAP „Comunicare publică în domeniul securității și apărării” este util? As aprecia comentarii la subiect, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns, nu ironii fara rost. Eu chiar sunt curios sa aflu pareri si experiente ale dvs. Va multumesc.</description>
						</item>
						<item rdf:about="https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447">
						<title>Re: Master Civil la Universitate Militara</title>
						<link>https://semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?115447</link>
						<dc:date>2026-06-18T17:02:31+03:00</dc:date>
						<dc:creator>spk</dc:creator>
						<dc:subject></dc:subject>
						<description>Doua lucruri nu-ti vor aduce masteratele sau orice forma de pregatire postuniversitara la academiile militare: pile si angajare. Altfel, recomand intrucat corpul didactic si organizarea sunt mult mai serioase decat in mediul civil.</description>
						</item>
				</rdf:RDF>